Kullanıcı sözleşmesi

Aşağıdaki GonuldenSevenler.com ile GonuldenSevenler.com üyesi arasındaki üyelik sözleşmesinin metnidir. GonuldenSevenler.com´a üye olmadan önce lütfen bu sözleşmeyi dikkatle okuyunuz ve sözleşmenin içerdiği tüm maddeleri onaylamadan siteye üyeliğinizi tamamlamayınız. Yeni üyelik esnasında, bu metni okuduğunuzu söyleyen bir kutucukla karşılaşacaksınız; bu kutucuğu işaretlemeniz, aşağıdaki maddelerin tamamını kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

Genel kurallar
1. GonuldenSevenler.com sitesi, yalnızca 18 yaşından büyükler içindir. GonuldenSevenler.com üye formunu dolduran herkes 18 yaşından büyük olduğunu taahhüt eder. Bu koşula uygun olmadığı anlaşılan üyelikler, geçersiz kılınır.
2. GonuldenSevenler.com üyeliği kişiseldir. Başkasına ödünç verilemez, devredilemez. Böyle girişimlere bağlı sorunlardan GonuldenSevenler.com sorumlu değildir. 
3. GonuldenSevenler.com´da her rumuz bir kere kullanılır. Üye olan herkes, rumuz ve şifresini korumakla yükümlüdür. Oluşabilecek kusurlu davranışlardan GonuldenSevenler.com sorumlu değildir. 
4. GonuldenSevenler.com´a üye olurken seçilen şifre sadece üye tarafından bilinir. Şifrenin seçimi ve korunma sorumluluğu üyeye aittir. GonuldenSevenler.com şifre kullanımından doğacak sorunlardan sorumlu değildir. 
5. GonuldenSevenler.com´da oluşturulan profiller tüm GonuldenSevenler.com ziyaretçilerine açıktır. Bu alanlarda özel bilgi vermemek, profiller sürekli olarak editörlerimizce kontrol edilse de, üyelerin sorumluluğundadır. 
6. GonuldenSevenler.com´a fotoğrafını bırakan üyeler GonuldenSevenler.com sistemi tarafından otomatik olarak "Günün üyesi" seçilebilir. Günün üyelerinin fotoğrafları GonuldenSevenler.com´un çeşitli yerlerinde yayınlanır. Üye resimlerinin "Günün üyesi " bölümünde yayinlanmasi sistemin otomatik olarak belirlemesi nedeni ile GonuldenSevenler.com yayinlanmasi veya yayinlanmamasi gibi sebeplerle sorumlu tutulamaz. 
7. GonuldenSevenler.com´da mesaj merkezindeki mesaj sayısı, ilgili sayfada beyan edilen limitleri aşan üyelerin mesajları en eski tarihliden başlayarak silinebilir. Sisteme bir ay boyunca hiç giriş yapmayan üyelerin tüm mesajları silinebilir. 
8. Favori listesindeki kayıtlar, mesajlar ve gülümsemeler geçmişten başlayan kayıtlarla silinebilir.

9. İnteraktif alanlar:

a) Bir kullanıcı, başka bir kullanıcının interaktif alanlarını istediği gibi kullanmasını engelleyemez. 

b) Kullanıcı suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek; yerel ve ulusal yasalara ya da uluslararası anlaşmalara ters düşecek bir durum yaratan ya da böyle durumları teşvik eden, hiçbir tür yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret, küfür içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı bilgi postalayamaz ya da iletemez. 

c) Kullanıcı bir başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen, telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya da bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlanan hiçbir bilgi, yazılım ya da başka bir malzemeyi sahibinden ya da haklarını elinde tutan kişiden izin almaksızın, postalayamaz ya da iletemez. 

d) Bu web sitesi, sadece bireylerin kişisel kullanımına açıktır ve hiçbir şekilde ticari amaçlarla kullanılamaz. Herhangi bir iş çevresi, şirket veya organizasyon herhangi bir amaçla bu siteye üye olamaz. 

e) GonuldenSevenler, doğrudan sistemde bulunan kullanıcılara ya da onların e-posta adreslerine, ticari ya da reklam amaçlı istek dışı mesaj gönderilmesi, üyelerin bu amaçla başka bir web sitesine yönlendirilmesi ve sitedeki interaktif alanların bu şekilde illegal ve yetki dışında kullanılması gibi durumlarda hukuki yollara başvurma hakkını saklı tutar. 

f) Üyeler, ticari amaç taşıyan ya da reklam içeren hiçbir bilgi, yazılım ya da malzeme postalayamaz ya da iletemez. Diğer üyelerden herhangi bir ürün satın almak ya da onlara ürün satmak gibi bir talepte ve reklam faaliyetinde bulunamaz. Bu amaçla üyelere yönelik e-posta zincirleri kurulamaz; junk e-posta gönderilemez. 

g) Üyeleri bu tip reklam faaliyetleri ya da ısrardan korumak için tedbir amacıyla GonuldenSevenler, bir üyenin diğer üyelere göndereceği mesajları kısıtlama hakkını saklı tutmaktadır.
10. GonuldenSevenler.com site dahilindeki interaktif alanlarda üyelerin yazdıklarından sorumlu değildir; buralarda yazılan görüşleri paylaşmak durumunda değildir. 
11. GonuldenSevenler.com link verdiği, banner tanıtımı yaptığı sitelerin içeriklerinden sorumlu değildir. 
12. Site üyesi, sitenin genel kullanım alanında yayınlanan her türlü bilginin dünya çapında kullanım, sergileme ve dağıtım hakkını, geri alınamaz, sürekli, özel olmayan, tamamen ücreti ödenmiş olarak GonuldenSevenler.com´a vermiş olur. GonuldenSevenler.com, üyelerinin verdiği ve veri tabanında bulunan bilgileri, istatistiksel bilgilere dönüştürmek, reklam ve pazarlama alanında kullanmak, site kullanıcılarının genel eğilimlerini belirlemek, içeriğini ve servislerini zenginleştirmek için kullanabilme hakkına sahiptir. 
13. GonuldenSevenler.com, üyelerinden gelen evlilik ve mutluluk hikayelerini ve bu hikayelere ilişkin fotoğrafları, İnternet ortamında ve yazılı tanıtım malzemelerinde kullanabilir. 
14. GonuldenSevenler.com´da bulunan bütün yazılı, resimli, sesli, grafik içeren ve/veya içermeyen tablo gibi materyallerin her hakkı saklıdır. Bu materyalleri kopyalayarak kişisel sayfalarda yayınlamak ve/veya pazarlamak kesinlikle yasaktır. Kişisel sayfalarda bu gibi materyallerin kullanılması halinde mutlaka kimden alıntı yapıldığı ve/veya alıntı yapılan şahıs ve ticari kurumun izin verdiğini belirten bir ibarenin sayfanın altına eklenmesi zorunludur. Aksi halde doğabilecek kanuni ihtilaflarda GonuldenSevenler, hiçbir sorumluluk kabul etmez. 
15. Teknik aksaklıklardan dolayı GonuldenSevenler.com´da hata ya da kesinti olabilir. GonuldenSevenler.com, hizmetin bu şekilde kesilmesinden sorumlu değildir. GonuldenSevenler.com, telefon ve network ağı, çevrimiçi sistemler, servis sağlayıcıları, bilgisayar teçhizatı ve yazılımları, İnternet trafiğindeki tıkanıklık, üyelere veya herhangi bir kişiye zarar verecek yazılımlar yüklemek gibi teknik konulardan doğan aksaklıklardan sorumlu değildir. 
16. GonuldenSevenler.com, üyeler ve üyeler arasındaki iletişimle ilgili herhangi bir hata, ihmal, kesinti, silinme, bozulma, işlem veya iletimde gecikme ya da iletişim ağı başarısızlığından sorumlu değildir. 


Üyelik 

Standart Üyelik 
17. Profil kabul şartları: 
Üye olmak isteyen bir kullanıcının profilinin kabul edilmesi, aşağıdaki şartların yerine getirilmesine bağlıdır. 
a)Profiller e-posta adresi, web adresi, telefon numarası gibi (doğrudan ya da dolaylı olarak) kişisel bilgi içeremez. 

b) Profillerde kullanıcının kendini ya da aradığı kişiyi anlattığı alanlar, ayrıntılı, açık ve gerçeğe uygun olmalıdır. 

c) Profillerde kullanıcının kendini ya da aradığı eşi anlattığı alanlarda, herhangi bir biçimde hakaret içeren, seksist ya da ırkçı ifadeler kullanılamaz. Profil sayfaları bütün üyelerimize açıktır. 

d) Profillerde Türkçe dışında bir dil kullanılamaz.

e) Profillerde herhangi bir siyasi görüşün propagandasını yapılamaz. 

f) Profillerde herhangi bir şekilde reklam yapılamaz. 
18. GonuldenSevenler.com´a üye olurken verilen e-posta adresinin üyeye ait ve aktif bir e-posta adresi olma zorunluluğu vardır. Üyelikle ilgili tüm yazışmalarda sisteme üye olurken verilen e-posta adresi esas alınır ve bu adres kullanılır. GonuldenSevenler.com verilen e-postanın doğruluğuna inanır ve buna göre davranır. Yanlış ve yalan beyan edilen e-postalardan oluşabilecek hatalardan GonuldenSevenler.com sorumlu değildir. 

Altın Üyelik 
19. GonuldenSevenler.com´da Standart üyeliğin dışında Altın üyelik bulunmaktadır:. Altın üye olunması durumunda, doldurulan formda verilen bilgilerin hatalı ve noksan olmasından dolayı ortaya çıkabilecek durumlarda, sorumluluğun üyede olduğunu, üye peşinen kabul eder. 
20. GonuldenSevenler.com´da Altın üye olurken oluşabilecek aksaklıklardan, bankalarla yaşanabilinecek problemlerden GonuldenSevenler.com sorumlu değildir. 
21. Site üyesi, kredi kartı ile aynı gün içinde, bir defadan fazla işlem yapmaya çalıştığında ödemelerin toplamı üzerinden altın üyelik süresi belirlenerek üyelik hakkı tahsis edilir.
22. Altın üyeler, üyeliklerini sildikleri (iptal ettikleri) takdirde Altın üyelikleriyle ilgili tüm haklarını kaybeder. Üyeler silinmesi durumunda üyenin hiçbir bilgisi sistemde saklı tutulmamak üzere tüm bilgiler yok edilir. Üyelik silinmesinden doğabilecek sorunlardan GonuldenSevenler.com sorumlu tutulamaz. 
23. GonuldenSevenler.com, Üyeler, üyeliklerine ilk önce standart üyelik ile başladıkları için GonuldenSevenler.com çalışma şekli, site yönetimi, altın üyelik hakları ile ilgili olarak bilgi sahibi olmalıdır. Altın üye olunduktan sonra üyenin Altın üyelik haklarından veya GonuldenSevenler.com şart ve çalışma şeklinden, GonuldenSevenler.com sisteminden memnun kalmaması durumunda ödeme iadesi yapmaz. Üyelerin standart üye oldukları süre içerisinde GonuldenSevenler.com şartlarını iyi değerlendirmeli ve bu değerlendirme sonucu GonuldenSevenler.com şartları olumlu bulunursa üyeler, Altın üye olmalıdır.
24. Altın üyelere ait profiller GonuldenSevenler.com kurallarını ihlal ettikleri takdirde, tıpkı Standart üyelerin profilleri gibi iptal edilebilir. Bu durumda, herhangi bir geri ödeme ya da kullanılmamış dönemlere ait ücretlerin iadesi mümkün değildir. 
Satın alınan her üyelik paketi için GonuldenSevenler.com tarafından bir fatura kesilir. Faturalarının adreslerine gönderilmesini isteyen üyelerimiz iletişim bölümünden adres ve fatura bilgilerini iletmeleri halinde GonuldenSevenler.com faturasını üyenin adresine gönderir. GonuldenSevenler.com ödemeye binaen kesilmiş faturayı gönderme mecburiyeti yoktur. Gonderilmeyen faturalardan GonuldenSevenler.com sorumlu tutulamaz.


Güvenlik

25. GonuldenSevenler.com güvenlik konusunda son derece titiz çalışmaktadır. GonuldenSevenler.com 24 saat denetlenmektedir. 
26. Kredi kartı ödemeleri Paypal ödeme sistemi ile yapıldığı için üyenin kredi kartı bilgileri sistemimizde saklanmaz. Kredi kartı ile yaşanabilecek problemler Paypal ile üye arasında olmaktadır. Bu tip problemlerden GonuldenSevenler.com sorumlu tutulamaz.
27. Üye, göndereceği e-postalarda, faxlarda veya mektuplarda asla kredi kartı numaranızı yazmamalıdır. E-postalarda yer alan bilgilerin üçüncü şahıslar tarafından görülme olasılığı bulunmaktadır. GonuldenSevenler.com, bu yollarla aktarılan bilgilerin güvenliğini hiçbir koşulda garanti edemez. 
28. Üye verilerinin GonuldenSevenler.com ihmali görülmeden yetkisiz kişilerce okunmasından (üyenin bilgilerini başka kişilerle paylaşması, siteden ayrılırken çıkış yapmaması, vb. durumlardan) dolayı gelebilecek zararlardan GonuldenSevenler.com. sorumlu değildir. 
29. GonuldenSevenler.com, online ya da offline konumdaki hiçbir üyenin davranışlarından sorumlu değildir. Hiçbir koşulda sitenin kullanımı, içeriği, online ya da offline konumda olsunlar üyeler arasındaki iletişim ve etkileşimden doğan sonuçlardan ?kayıp, hasar, zarar, ölüm, vs. dahi olsa- sorumlu değildir. 
30. GonuldenSevenler.com, üyeler arasındaki anlaşmazlıkları takip etme hakkına sahiptir ama buna zorunlu değildir. Üyeler arasındaki iletişim, etkileşim ve ilişkiler, tamamen üyelerin kendi sorumluluğu altındadır. Bir üyenin yayınladığı içerik unsuru, zararlı, hatalı ya da aldatıcı olabilir. Bu durumda diğer üyelerin dikkatli ve sağduyulu davranmaları gerekmektedir. Üyeler arasındaki anlaşmazlıklardan doğan herhangi bir maddi ya da manevi zarardan GonuldenSevenler.com sorumlu değildir. 
31. GonuldenSevenler.com üyeleri istedikleri zaman, Ayarlar sayfasında yer alan Üyelik silinmesi bölümündeki talimatları takip ederek üyelikten çıkabilir. GonuldenSevenler.com, herhangi bir uyarı yapmaksızın üyeliği iptal etme hakkına sahiptir. 
32. GonuldenSevenler.com, kullanıcılar arasında etkileşimi mümkün kılan herhangi bir içerik unsurunu (forumlar, sohbet odaları, kısa mesaj, Messenger?a ait mesaj, fotoğraf ya da profil ) Üyelik Sözleşmesi?ni ihlal ettiği ya da saldırgan, yasa dışı, üyelerin haklarını ve güvenliğini tehdit eden unsurlar içerdiği gerekçesiyle denetleyebilir veya iptal edebilir. 
33. Bu sayfada yer alan maddeler, değişikliklerin bu sayfadan belirtilmesi şartıyla GonuldenSevenler.com tarafından istendiği zaman değiştirilebilir. 
34. GonuldenSevenler.com bir evlilik sitesi olduğu için üyelerinin evli olmaması gerekmektedir. Evli olduğu anlaşılan üyelerin üyelikleri iptal edilir. Bu tip durumlardan doğabilecek zararlardan GonuldenSevenler.com sorumlu tutulamaz.
35. GonuldenSevenler.com bir evlilik sitesi olduğu için üyelerinin tek niyeti evlilik olmalıdır. Niyetlerinin evlilik olmadığı anlaşılan üyelerin üyelikleri ipta edilir. GonuldenSevenler.com delil ispat etmekle yükümlü değildir.
36. GonuldenSevenler.com üyelerinin şikayette bulunuduğu üyelikler değerlendirme sonucu şikayet edilen üyelikler iptal edilebilir. GonuldenSevenler.com şikayet eden üyeleri gizli tutmak nedeni ile ispatta bulunmak zorunda değildir. GonuldenSevenler.com kapatılan ve iptal edilen üyelik ile ilgili sorumlu tutulamaz.
37. GonuldenSevenler.com ile tanışan ve niyetleri evlilik olan üyelerin karşılarındaki kişileri birebir tanımakla yükümlüdür. Bu kişilerle yaşayacakları ilişkiler ve evliliklerde yaşanacak sorunlardan GonuldenSevenler.com sorumlu tutulamaz.
38. GonuldenSevenler.com üyeleri biribirlerine kredi kartı ve banka hesap numarası gibi gizlilik gerektiren bilgileri saklı tutmalıdır. Bu bilgilerin saklı tutulmadığı taktirde yaşanabilecek sorunlardan GonuldenSevenler.com sorumlu tutulamaz.
39. GonuldenSevenler.com editörleri üyelikleri her ne kadar denetlese de, üyeler arasında yaşanabilecek dolandırıcıklık olaylarında yaşanan ikili sorunlardan GonuldenSevenler.com sorunlu tutulamaz.
40. GonuldenSevenler.com üyelerinin resimlerini gizli tutumak amacıyla anasayfasında sabit resimler gösterir. Gerçek üyeler kayıtlı üyelerin görebileceği şekilde saklı tutulmaktadır. Üyeler asla anasayfada resimlerinin gösterilmesini isteyemez ve anasayfada gösterilen resim ve içerikten GonuldenSevenler.com sorumlu tutulamaz.
40. GonuldenSevenler.com kullanıcıları site yetkilerini ve site içeriğini iyi bilgilendikten sonra siteye üye olmalı ve üyelikleri sırasında GonuldenSevenler.com´dan memnun kaldıkları zaman Altın üye olmalıdırlar. Aksi taktirde Altın üyelik şartlarını Altın üyelik ödemesi yaptıktan sonra yeterli bulmamak kabul edici bir sebep değildir.
41. Üye, GonuldenSevenler.com´un yürürlükteki şartları gereğince resmi makamlara açıklama yapmakla yükümlü olduğu durumlar içersinde, resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde üyelere ait gizli/özel/ticari bilgileri resmi makamlara açıklamaya yetkili olacağını ve bu sebeple GonuldenSevenler.com´dan her ne nam altında olursa olsun tazminat talep edilemeyeceğini kabul eder. 
42. Bu sözleşmenin yorumlanmasında ve bu sözleşme dahilinde doğan hukuki ilişkilerin yönetiminde Türk Hukuku uygulanacaktır. Sözleşmeden dolayı doğan ve doğabilecek her türlü ihtilafın hallinde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.
43. Üye, GonuldenSevenler.com içerisinde diğer üyelerle olan sorunlarında, Üyelerin GonuldenSevenler.com içerisinde yaşadığı herhangi bir sorunla GonuldenSevenler.com´dan her ne nam altında olursa olsun tazminat talep edilemeyeceğini kabul eder. 
44. Üye, Altın üye olsa dahi, GonuldenSevenler.com´ a gelen şikayetler nedeni ile şikayet edilen üyenin üyeliğini iptal edebilir. Üyelik iptalleri yapılan üyelerin GonuldenSevenler.com´dan her ne nam altında olursa olsun tazminat talep edilemeyeceğini kabul eder.

45. Üye, bu sözleşmenin ihlali durumunda meydana gelebilecek olan kayıp, iddia ve suçlamalardan doğabilecek olan zararların karşılığında GonuldenSevenler.com´un, onun şubelerinin, yetkililerinin, temsilcilerinin ve diğer çalışanlarının zararlarını karşılayacağını kabul eder. 


Üyelik formunda yer alan "üyelik sözleşmesini okudum, kabul ediyorum" kutusunun işaretlenmesi yukarıdaki koşulların kabul edilmiş olması anlamına gelmektedir.